Strategija, kuri padės apsaugoti Jūsų organizaciją . Naudokite DLP

Pasidalink straipsniu

Duomenų nutekėjimas šiomis dienomis yra ypač paplitęs būdas piktadariams pasipelnyti. Duomenų nutekėjimo atvejų vis daugėja ir nukenčia ne tik didelės įmonės pvz.: CityBee, Facebook, Olybet, bet ir mažosios, apie kurias nėra pasakojama. Apie šią problemą kalba ir 68% įmonių vadovų. Jie teigia, kad kibernetinio saugumo rizika nenumaldomai didėja. Daugelis organizacijų nukenčia todėl, nes yra blogai prižiūrimas, neišvystytas duomenų saugumas pačioje įmonėje. Bet norint išvengti duomenų nutekėjimo, tam yra sukurtos tam tikros strategijos ir priemonės.

Kas yra duomenų nutekėjimo prevencija ?

Trumpai tariant, duomenų nutekėjimo prevencija (ang. DLP (data loss prevention)) yra verslo strategija su kuria siekiama užtikrinti duomenų saugumą įmonėje. DLP užtikrina neskelbtinos įmonės informacijos saugumą nuo bet kokio rūšies gaunamų duomenų, kurie gali sukelti didžiulę grėsmę visai organizacijai. Maždaug 60% versle dirbančių žmonių turėjo incidentų su duomenų praradimu (pvz.: sistemos gedimai, netyčiniai duomenų ištrynimai ir pnš.). Duomenų praradimo prevencijos programinės įrangos bei priemonės visuomet stebi ir filtruoja duomenis realiuoju laiku bei neleidžia, kad į įmonės tinklą patektų išoriniai duomenys, kurie gali būti kenksmingi.

Kodėl DLP yra būtina bet kokio dydžio įmonėms?

Vidutiniškai yra tik 5% įmonių, kurių visi duomenys yra tinkamai apsaugoti. Nacionalinio kibernetinio saugumo būklės ataskaitoje teigiama, kad kibernetinio saugumo rizikos 2020 m. Lietuvoje nepaliaujamai didėja. Per metus nuo 2019 m. iki 2020 m. tokių incidentų skaičius išaugo 25%. Ir šis skaičius augs, nes įmonės per mažai skiria dėmesio saugumui. Pavyzdžiui, organizacijose, kuriuose yra priimta „atsinešk savo prietaisą“ (ang. bring your own device (BYOD)) politika, yra blogai prižiūrima, kadangi BYOD palengvina netyčinį duomenų dalijimąsi slapta informacija per asmeninius technologinius prietaisus. Taip pat įmonėje gali kilti nesutarimų su pačiais darbuotojais ir nepatenkinti darbuotojai. Darbuotojai, kurie žino prisijungimus prie įmonės tinklo, gali sąmoningai padaryti žalą įmonei iš jos vidaus, nesvarbu ar jis tai darys pats ar suras pašalinį asmenį atakai vykdyti. Jei įmonė neturi tinkamų saugumo prietaisų (pvz.: DLP) ir atakos įmonėje vis pasikartoja, organizacijos reputacija gali tapti prasta, tai gali lemti klientų praradimą. Dėl ko dar DLP gali apsaugoti ne tik dokumentus bet ir pačią įmonę, tai dėl atsitiktinio dalijimosi informacija. Piktadariai renkasi tokią taktiką, kuri priverčia auką netyčia, to nesuvokiant, atskleisti informaciją, kuri nėra paskelbta, o randama tik įmonės viduje.

„Safetica“ – apsauga nuo duomenų nutekėjimo

„Safetica“ yra itin naudingas ir patogus sprendimas, norint ne tik išvengti tyčinių ir netyčinių duomenų nutekėjimo, vidinių ir išorinių grėsmių, bet ir leidžia juos kontroliuoti, kad duomenų saugumas nebūtų pakenktas. Šis sprendimas pasižymi dar keliais privalumais: identifikuoja vidinių procesų problemas, įtartiną veiklą įmonės viduje, prieš insidentą, apsaugo duomenų nutekėjimo kanalus net ir prarastuose įrenginiuose. Taip pat „Safetica“ sutaupo kaštus, atsirandančius po įsilaužimo ar vagystės. Šis sprendimas Jums praneš apie failuose atliktas visas operacijas, pateiks visą reikiamą informaciją apie darbuotojus, kurie dirba su jautriais duomenimis, fiksuoja aplankytas svetaines, el. laiškus ir kt. „Safetica“ sprendimą galite išbandyti nemokamai paspaudę čia.

Šaltiniai: sprendimaiverslui.lt

Įvertinkite straipsnį!
[Viso balsų: 0 Vidutinis įvertinimas: 0]

Komentarai