2020m. prognozės: technologijos tampa išmanesnės, o mes?

Pasidalink straipsniu

Šiais metais sparčiai populiarėjo naujausios technologijos: prie melagingų naujienų prisijungė „deepfake“ vadinamos nuodugniosios klastotės, vartotojai masiškai spjovė į privatumą ir savo noru sendinosi su programėle „FaceApp“, o į išmanumo lenktynes įsitraukė net miestai. Ką atneš ateinantys 2020-ieji?
Kitais metais pasaulio dėmesį prikaustysiantys JAV prezidento rinkimai neišvengs kalbų apie kišimąsi į rinkimų eigą, o vartotojų ir organizacijų saugumui grasins jau žinomos, tačiau sparčiai tobulėjančios technologijos.

Apžvelkime visas ESET saugumo specialistų parengtas tendencijas, kurios 2020 m. turės įtakos tiek namų vartotojams, tiek verslui.
1: Melagingų naujienų rūkas dar neišsisklaidys
Terminas „melagingos naujienos“ (angl. fake news) išpopuliarėjo per 2016 m. JAV prezidento rinkimus dėl visuomenę papiktinusio manipuliavimo informacija ir duomenimis, tad nekyla abejonių, kad tai vėl bus opi tema per artėjančią 2020-ųjų rinkimų kampaniją. Nors „Facebook“ šiais metais buvo nubausta 5 milijardais JAV dolerių už vaidmenį „Cambridge Analytica“ skandale, ESET saugumo evangelistas Tony Anscombe mano, kad ginklavimasis informacija nenutrūks ir kitais metais.
2: Mašininis mokymasis: saugumui ar kibernetinėms atakoms?
Nors dar toli iki savarankiško dirbtinio intelekto, mašininis mokymasis žengia į priekį kaip vienas įdomiausių technologinių pokyčių istorijoje. Naujos technologijos atveria jaudinančias galimybes ne vien saugumo pramonei, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams – šie jau dabar pasitelkia mašininį mokymąsi tam, kad padidintų savo atakų mastą ir sudėtingumą.
3: Duomenų privatumas: laikas pokyčiams
Nors šiemet nemažai valstybių priėmė ar įgyvendino naujus įstatymus, skirtus gerinti reagavimą ir komunikaciją saugumo pažeidimų atvejais, daug kur išliko nepasitikėjimas dėl tinkamo asmens duomenų apsaugos taikymo versle.
4: Išmanieji ir… nesaugūs miestai?
Technologijoms vis labiau integruojantis į kasdienį gyvenimą, išmanieji pastatai ir miestai yra ateities mantra. Daugiau nei į 80 proc. šiuo metu statomų naujų pastatų integruojama bent dalis daiktų interneto elementų. Tuo tarpu saugumo ekspertai reiškia susirūpinimą, kad išmanieji miestai auga sparčiau, nei mūsų galimybės užtikrinti jų saugumą.
Daugelis išmaniųjų įrenginių ir sistemų nenaudoja stiprių autentifikavimo būdų arba nėra apsaugoti jokiais saugumo sprendimais, tad kenkėjiškų programų atakos išmaniuosiuose miestuose yra itin aktuali problema.
5: Skaitmeninė transformacija
Tai, kad įmonėms reikia prisitaikyti prie nuolat augančio skaitmeninio pasaulio, nėra nieko naujo, tačiau verslui vis didesnius iššūkius kelia vienas iš skaitmeninio virsmo padarinių – didėjantis darbuotojų mobilumas.

Šaltiniai: sprendimaiverslui.lt

Įvertinkite straipsnį!
[Viso balsų: 0 Vidutinis įvertinimas: 0]

Komentarai