Kaip fizinė veikla susijusi su programavimu?

Pasidalink straipsniu

Remiantis viso pasaulio programuotojus vienijančio portalo stackoverflow.com duomenimis 2018 m. visoje Europoje buvo 5,5 mln. programuotojų. Šis darbas yra vienas trokštamiausių ir geriausiai apmokamų Europoje. Pasak technologijų ekspertų, programavimo įgūdžiai ugdo kūrybiškumą, skatina ieškoti išeities už įprastų sprendimo būdų ribų ir lavina loginį mąstymą.

Pasak Kęstučio Mačiulaičio, programuotojo ir „Kompiuteriukų fondo“ mokymų vadovo, yra visiškai priešingai. Daug kas galvoja, kad programavimas skirtas tik sunkiems kodams ir svetainių kūrimui, tačiau tai yra kūrybiškas darbas. IT specialistai reikalingi bet kokioje srityje, o jų tikslas – sukurti kažką naujo ir naudingo.

„Ką veikia programuotojai? Tai yra internetinių puslapių kūrimas, žaidimų kūrimas, vizualinis programavimas – papildyta ir virtuali realybė, mobiliųjų programėlių ir programų kompiuteriams kūrimas, duomenų bazių priežiūra, robotų programavimas, daiktų internetas“, – sako IT specialistas K. Mačiulaitis.

Programavimas ir fizinis lavinimas – kuo tai susiję?
* Geras programuotojas turėtų turėti elementarų loginį mąstymą, kuris padėtų išspręsti bet kokią užduotį. Taip pat labai svarbios savybės – atkaklumas, motyvacija ir nuolatinis tobulėjimas. Tai sritis, kuri kinta ir tobulėja, todėl kiekvienam programuotojui svarbu nuolat mokytis bei atnaujinti savo įgūdžius.
* Geras programuotojas turėtų pasižymėti dėmesiu detalėms ir kantrumu, jis turi gebėti iš karto apgalvoti įvairius scenarijus ir galimus variantus tam, kad iš anksto numatytų patobulinimus ar programinio kodo klaidas.

Populiariausios programavimo kalbos:
* Java programavimo kalbos pavadinimą, ko gero, žino daugelis. Tai viena populiariausių programavimo kalbų – šia kalba sukurtų programėlių yra kiekviename mobiliajame telefone, serveryje ar IT tinkle. Java kalba rašomos programėlės „Android“ išmaniesiems įrenginiams.
* Dar viena itin populiari kalba – Python. Ši kalba naudojama matematiniams skaičiavimams, duomenų analizei, žiniatinklio kūrimui ir taip toliau. Python kalba buvo naudojama kuriant „Youtube“, „Instagram“, „Spotify“ ir kitoms organizacijoms. Tai gana nesudėtinga kalba ir ją išmokti kurti yra visai nesunku.

Šaltiniai: elektronika.lt

Įvertinkite straipsnį!
[Viso balsų: 1 Vidutinis įvertinimas: 5]

Komentarai