Vilniuje surengta „Kaspersky“ skaidrumo konferencija

„Kaspersky Lab“ Vilniuje surengė „Kaspersky“ skaidrumo konferenciją, pristatydami kibernetinių grėsmių raidą Baltijos regionuose ir pateikdami atnaujintą informaciją apie tai, kaip dabartiniame kibernetinio saugumo kraštovaizdyje informacinių ir ryšių technologijų (IRT) pramonė geriausiai gali užtikrinti savo produktų bei paslaugų patikimumą.

 

„Kaspersky“ skaidrumo konferencija

 

Renginio metu „Kaspersky Lab“ viešųjų reikalų viceprezidentas Anton Shingarev pasakojo apie naujausius Pasaulinės skaidrumo iniciatyvos pokyčius. Tai „Kaspersky Lab“ nuolatinio įsipareigojimo dalis – užtikrinti produktų vientisumą ir patikimumą bei apsaugoti savo klientus nuo kibernetinių pavojų. Iki ketvirtojo ketvirčio „Kaspersky Lab“ perkels Lietuvos vartotojų duomenų tvarkymo infrastruktūrą į duomenų centrus Ciuriche, o tai reiškia dar vieną įvykdytą įsipareigojimą, kurį bendrovė prisiėmė pagal savo Pasaulinio skaidrumo iniciatyvą.

 

„Kiekvieną dieną mes padarome šimtus pasirinkimų – maisto prekių parduotuvėse, vaikų mokyklose, perkant naują išmanųjį telefoną ar kompiuterį. Pasitikėjimas yra pagrindinė ir esminė vertybė. Jūs niekada nepasirinksite gydytojo, kuriuo nepasitikite, ir niekada nepasirinksite nepatikimo kibernetinio saugumo sprendimo savo skaitmeninio gyvenimo apsaugai“, –sakė Anton Shingarev. „IT ir kibernetinio saugumo pasaulyje pasitikėjimas tampa didžiausiu iššūkiu, o skaidrumas, kaip atsakas, tampa nauju šios pramonės standartu. Mes didžiuojamės, kad esame vieni iš šio proceso pradininkų.“

 

„Kaspersky Lab“ pasaulinės skaidrumo iniciatyvos pažadai virsta realybe. Didinamas mūsų verslo atsparumas ir patikimumas. „Šveicarijoje atidarius pirmąjį Skaidrumo centrą, su Europos vartotojais susiję kibernetinių grėsmių duomenys buvo pradėti tvarkyti Ciuricho duomenų centruose. Nuo „Bug Bounty“ programos išplėtimo, kuris buvo atliktas remiantis Pasaulinės skaidrumo iniciatyvos tikslais, mes išsprendėme daugiau nei 50 klaidų, apie kurias pranešė saugumo tyrėjai. Keletas iš jų buvo itin svarbios, o bendras premijų atlygis siekė 17 750 JAV dolerių. Ir visi šie žingsniai yra tik pradžia“, – toliau tęsė „Kaspersky Lab“ viešųjų reikalų viceprezidentas Anton Shingarev.

 

„Kaspersky Lab“ Pasaulinė skaidrumo iniciatyva patvirtina įmonės įsipareigojimą kasdien pelnyti ir išlaikyti įmonės klientų bei partnerių pasitikėjimą.

 

Renginio metu „Kaspersky Lab“ taip pat apžvelgė kibernetines grėsmes Baltijos regione. Pasak „Kaspersky Lab“ vyresniojo saugumo tyrėjo Jornt van der Wiel, pastaraisiais mėnesiais buvo labai daug įvykių, susijusių su skaitmeninėmis grėsmėmis, su kuriais susidūrė vartotojai tiek visame pasaulyje, tiek šiame regione. 2018 m. vienas Latvijos gyventojas vidutiniškai susidūrė su 150 kibernetinių atakų, o Estijoje ir Lietuvoje šie skaičiai atitinkamai buvo 159 ir 121. Didžiausias internetinių grėsmių augimas pastebėtas Estijoje: lyginant su 2017 m. kibernetinių grėsmių padaugėjo 223 % (Latvijoje ir Lietuvoje šis rodiklis buvo 165 % ir 102 %).

 

Palyginti su praėjusiais metais, 2018 m. „Ransomware“ aptikimų skaičius išaugo 18 %, o aptinkamų kriptovaliutos kasėjų skaičius padidėjo 3,5 karto. Tikėtina, kad tokie išpuoliai augs ir vystysis bei vis labiau sudėtingės. Tai tik pabrėžia tinkamų saugumo sprendimų bei saugumo mokymų, kuriais siekiama didinti informuotumą apie tokių išpuolių keliamus pavojus, svarbą“, – sakė Jornt van der Wiel, „Kaspersky Lab“ pasaulinės tyrimų ir analizės komandos saugumo tyrėjas.

 

Šaltinis: elektronika.lt

Komentarai