Pristatyta galimybė dokumentus el. parašu pasirašyti „Microsoft Office“ programoje

Nuo šiol dokumentus el. parašu galima pasirašyti tiesiai „Microsoft Word“ programoje.

El. parašo ir el. identifikacijos sprendimų teikėjas „Dokobit“, bendradarbiaudamas su IT bendrove „Microsoft“, sukūrė el. dokumentų pasirašymo įskiepį, kuriuo galės naudotis beveik 1,75 mln. lietuvių, latvių, estų ir islandų.

Šis įrankis leis pasirašyti dokumentus pažangiuoju ir kvalifikuotu el. parašu, neišėjus iš „Microsoft Office“ programos. Įskiepiu galės naudotis Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Islandijos gyventojai, turintys m. parašą arba „Smart-ID“ programėlę. M. parašo naudotojų skaičius Lietuvoje siekia beveik 250 tūkst., Estijoje – 160 tūkst., Islandijoje – 140 tūkst., o „Smart-ID“ naudotojų visose Baltijos šalyse šiuo metu yra kiek daugiau nei 1,2 mln.

„Visuomet vadovavomės požiūriu, kad el. parašo sprendimai neprivalo būti sudėtingi ir nesuprantami galutiniam naudotojui. Tęsdami šią strateginę kryptį ir atsižvelgdami į pasaulines tendencijas, numatančias, kad iki 2020-ųjų naudotojo patirtis taps pagrindiniu paslaugos pasirinkimo kriterijumi, sukūrėme sprendimą, kuriuo žmonės gali naudotis savo kasdienėje aplinkoje, jiems įprastuose darbe ir namuose naudojamuose įrankiuose. Šis įskiepis – įrodymas, kad naudojimasis el. parašu nebėra gąsdinantis ir sudėtingas procesas“, – sako Gintas Balčiūnas, „Dokobit“ vadovas.

Dokumento pasirašymas per įskiepį veikia taip pat, kaip pasirašymas el. parašu kitose sistemose. Norėdamas pasirašyti sukurtą dokumentą „Word“ programoje, naudotojas joje gali pasirinkti pasirašymo priemonę – m. parašą arba „Smart-ID“, įvesti savo telefono numerį bei asmens kodą ir patvirtinti pasirašymo operaciją, telefone suvesdamas sPIN kodą. Taip pat galima pasirinkti, į kurį tarptautinį el. dokumento formatą – PDF dokumentą ar ASiC-E konteinerį – turėtų būti konvertuotas pasirašytas dokumentas. Pasirašytą dokumentą galima parsisiųsti tiesiai į savo kompiuterį.

„Siekiame įgalinti kiekvieną planetos gyventoją ir organizaciją pasiekti daugiau. Tokie nedideli, tačiau itin patogūs mūsų partnerių sprendimai, kaip dokumentų pasirašymas el. parašu, šioje kelionėje yra labai svarbūs – jie leidžia dirbti efektyviau, tuo pačiu užtikrindami aukštesnį saugumo lygį“, – sako Renate Strazdina, „Microsoft“ vadovė Baltijos šalims.

Išvados:

Iki metų pabaigos visi norintieji įskiepį gali išbandyti nemokamai, atsisiuntę jį iš „Microsoft AppSource“ parduotuvės. Ateityje planuojama papildyti įskiepio funkcionalumus – atsiras galimybė dokumentais dalintis su kitais pasirašančiais asmenimi. Įvedant adresato el. paštą, dokumentus saugoti „Dokobit“ el. dokumentų pasirašymo portale. Sprendimą taip pat numatoma adaptuoti dokumentų tvirtinimo el. spaudais procesui.

Šaltinis: www.elektronika.lt

Komentarai