Tokio telefono dar nebuvo: startuolis „Pundi X“ pristatė pirmąjį išmanųjį telefoną, kuris gali veikti be SIM kortelės

Singapūro kompanija „Pundi X“ pristatė pirmąjį pasaulyje išmanųjį telefoną, veikiantį decentralizuotoje operacinėje sistemoje.

 

Indonezijoje vykusios „XBlockchain“ konferencijos metu buvo atliktas pirmasis blokų grandinės skambutis, naudojant debiutantą „XPhone“. Išskirtinė prietaiso ypatybė yra tai, kad jis gali veikti be mobiliojo operatoriaus SIM kortelės. Vietoj to naudodamas blokų grandinės „Function X“ mazgus.

 

„Function X“ yra ne tik viešas tinklas. Tai visiškai decentralizuotas sprendimas. Jis susideda iš penkių pagrindinių komponentų: „Function X“ operacinės sistemos, „Function X“ blokų grandinės, „Function X“ IPFS, FXTP protokolo ir „Function X Docker“. Visi penki komponentai tarnauja vienam tikslui – visų programų, tinklalapių, ryšių ir duomenų decentralizavimui“, – sakoma projekto autorių pranešime žiniasklaidai.

 

Kiekvienas „Function X“ ekosistemos prietaisas veiks kaip atskira sistemos dalis su savo adresu ir privačiu raktu. Norėdami gauti prieigą prie viešų naudotojo duomenų, turite nustatyti jo adresą formatu FXTP: //xxx.pitt ir galite skambinti, siųsti pranešimą ar laišką naudodamiesi funkcijomis, nurodytomis atitinkamai formatu call.pittmessage.pitt arba mail.pitt. Be to, naujos operacinės sistemos darbas yra suderinamas su „Android OS“, todėl kūrėjai ir vartotojai galės lengvai pereiti prie naujos platformos.

 

Šaltinis: technologijos.lt

Komentarai