Kibernetinių atakų taikiniu tapo Nyderlandų bankai

Trys didžiausi Nyderlandų bankai, savaitgalį, nukentėjo nuo DdoS (ang.Distributed Denial of Service, lt. paskirstyto atsisakymo aptarnauti ataka), praneša nltimes.nl.

 

Saugumo kompanija ESET teigimu, šie blokavimai buvo vykdomi iš serverių esančių Rusijoje. Kompanija taip pat pabrėžia, kad tai nereiškia jog žmonės vykdę šiuos veiksmus yra kaip nors susiję su Rusija.

 

Įsilaužėjai naudojo taip vadinamuosius botnetus – pagrobtų kompiuterių ir protingos įrangos armija. Ši įranga vėliau ir buvo panaudota DdoS atakų vykdymui, nukreiptam prieš Nyderlandų bankus.

 

Naudodami Zbot programą, įsilaužėliai, nuotoliniu būdu įsakė programai lankytis tam tikruose puslapiuose, internetinių puslapių serveriai buvo perkrauti ir į juos buvo įsilaužta.

 

Motyvas, kodėl šios atakos yra nežinomos, ESET teigimu, yra todėl, kad šias atakas galėjo vykdyti bet kas – nuo neturinčio kuo užsiimti paauglio, iki stambių valstybių įsilaužėlių, DdoS atakos internete yra lengvai prieinamos, todėl jas įsigyti gali bet kas.

 

Olandijos mokesčių tarnybos svetainė, pirmadienį iš ryto, taip pat patyrė DdoS atakas, šios atakos puslapį paliko neprieinamą trumpam laikui. ESET negali teigti, jog ši ataka buvo susijusi su atakomis, kurias patyrė Nyderlandų bankai.

 

Olandijos Saugumo ir teisingumo ministras, BNR teigė, kad įsilaužimai į nyderlandų kalba administruojamus puslapius yra labai pažengę, „Kaip pavyzdys, Olandų bankai Europoje žinomi, kaip tie kurie yra apsaugoti nuo kibernetinių įsilaužimų. Kaip matome, tai provokuoja dar daugiau atakų, kurios savo ruožtu tobulėja. Dabar mes su tuo kovojame labai aukštame lygyje“. Minstras kol kas negali atskleisti kas iš tikrųjų slepiasi po šiomis atakomis.

 

Šaltinis:  www.nltimes.nl

Komentarai