Kasdieniniai pavojai internete ir kaip nuo jų apsisaugoti

Daugumai žmonių nuo kasdieninio gyvenimo yra neatsiejami mobilieji telefonai, kompiuteriai, o galybėje juose esančių funkcijų dažniausiai apsistojame ties viena – galimybe jungtis prie interneto. Žmonės nuolat naršo internete ieškodami įvairios informacijos, nuolat lankosi ir jungiasi prie skirtingų platformų ir svetainių, ir tik nedaugelis susimąsto apie tai, kad nevisi jų lankomi internetiniai puslapiai yra saugūs.

 

Naudojantis internetu labai svarbus aspektas yra rizikos mažinimas internetiniame lauke. Kai kurie žmonės nesupranta internete tykančių pavojų ir tiki, kad jiems tai negresia, tačiau betikslis nereikalingų, nesertifikuotų programėlių siuntimasis – vienas žingsnis iki duomenų praradimo. Interneto vartotojai turėtų būti atidesni ir spausdami ant nežinomų nuorodų, kurios užuot nukreipusios į norimą puslapį, nukreipia į nežinomą iš kurio sunku išeiti. Saugumą užtikrinti padeda interneto vartotojų skirtingose erdvėse naudojami unikalūs slaptažodžiai. Tačiau didžiausią apsaugą, nuo virusų ir nukreipimo į nesaugius puslapius, užtikrina antivirusinės programos.

 

Patarimai saugiam interneto naudojimui:

  • Neatidarykite nuorodų kurių neatpažįstate ar jas siunčia nežinomas asmuo. Labai dažnai interneto nusikaltėliai siekia privilioti vartotoją į nesaugų tinklalapį ir užkrėsti jo kompiuterį kenkėju. Tai gali būti reklaminis baneris Jūsų lankomoje svetainėje, kuris gali sudominti skambiu pavadinimu ar skatinimu kažką įsigyti, tačiau užuot jus nukreipus į norimą puslapį, atsiduriate kenkėjiškame.
  • Neatskleiskite savo duomenų nežinomose ir įtartinose svetainėse. Menkai girdėtose svetainėse geriau nesilankykite, o tuo labiau nesiregistruokite, kad ir koks viliojantis pasiūlymas bebūtų. Gausybę informacijos apie įtartinas svetaines galite rasti įvedę į interneto paiešką, dažnas atvejis jog nukentėję vartotojai savo patirtimi pasidalina internete.
  • Naudokite tik legalią antivirusinę programinę įrangą. Antivirusinę programą naudokite ne tik kompiuteryje, bet ir telefone. Legali antivirusinė programa apsaugo nuo 99 proc. visų internete tykančių pavojų, virusų ir kitų kenkėjų. Įsitikinkite, jog antivirusinė programa būtų nuolat atnaujinama, tai užtikrina apsaugos veiksmingumą.
  • Neapsipirkinėkite nepatikimose internetinėse svetainėse, o jei apsipirkinėjate internete rekomenduojama nevesti į svetainių formas asmeninių duomenų, kurių nereikia konkrečiam pirkimui. Jei nesiruošiate dar kartą apsipirkti konkrečioje el. parduotuvėje, pagalvokite, ar Jums būtina registruoti naują paskyrą. Ypač patariama nesusieti savo kreditinės kortelės mokėjimo duomenų kitam apsipirkimui. Kiekvieno apsipirkimo metu veskite duomenis iš naujo, taip užtikrinsite savo duomenų saugumą.
  • Atsisakykite Jums nežinomų programų, tokios programos gali kaupti ir perduoti Jūsų informaciją arba jos gali būti kenkėjiškos ir užkrėsti Jūsų įranga virusais.
  • Jei Jums reikia siųsti konfidencialią informaciją arba daryti piniginius pavedimus internete, naudokitės tik tuo kompiuteriniu, kuriame yra įdiegta legali antivirusinė programa ir kurio saugumu esate pilnai įsitikinę.

 

 

Komentarai