Svarbių dokumentų spausdinimas įmonėms gali sukelti nemalonumų

Pasidalink straipsniu

Remiantis statistika, prieš trejus metus vidutinis JAV biuro darbuotojas per metus spausdinimui sunaudodavo 10 tūkstančių popieriaus lapų. Jei ekologiškumo idėjos šį vartojimo mastą galėjo sumažinti, duomenų saugumui kylančios grėsmės vis dėlto niekur nedingo.

 

Pasak duomenų praradimo prevencijos (DLP – Data Loss Prevention) sprendimų kūrėjos „Safetica“, įprasta daugiau kalbėti apie elektroninių duomenų apsaugą: kaip juos saugoti įrenginiuose ar serveriuose, kaip užkirsti kelią jų nutekinimui ar sugadinimui. Tačiau ne mažesnė rizika kyla duomenims, kurie buvo atspausdinti.

 

Saugumo ekspertų nuomone, ir šioje srityje didžiausia grėsme išlieka žmogiškasis faktorius. „Dažnai girdime pasakojimų, kaip įmonės darbuotojas atspausdino svarbius įmonės duomenis, bet visus dokumentus neapdairiai paliko ant spausdintuvo. Arba per klaidą dokumentai buvo atspausdinti kito kabineto spausdintuvu, arba buvo atspausdinti duomenys, kurių negalima spausdinti“, – pasakoja „Safetica“ sprendimus platinančios įmonės „Baltimax“ pardavimų vadovas Deividas Pelenis.

 

Visais tokiais atvejais svarbūs verslo duomenys gali patekti į netinkamas rankas. Ir tam nebūtina dairytis blogų kėslų turinčių įsibrovėlių – atspausdintus dokumentus gali paimti kitas įmonės darbuotojas, kuris neturi teisės dirbti su gauta informacija. Gana dažnai apie dokumentų pasisavinimą net nesužinoma, nes jų neradus ant spausdintuvo neretai pagalvojama, kad taip nutiko dėl techninio gedimo, o ne dėl saugumo incidento.

 

Saugumo ekspertai atkreipia dėmesį, kad dažniausiai įmonėse naudojami spausdintuvai pastatomi bendro naudojimosi patalpose – koridoriuje, laukiamajame prie administratorės stalo ir pan. Todėl atspausdintus dokumentus gali pamatyti ar paimti bet kuris įmonės darbuotojas, o blogiausia – pašalinis, į įmonę užsukęs žmogus. Dėl šios priežasties patariama ne tik statyti spausdintuvus uždaresnėse vietose, bet ir laikytis „švaraus stalo“ taisyklės, kai svarbūs dokumentai nėra paliekami atvirai.

 

„Norint išvengti saugumo incidentų, galima naudoti duomenų praradimo prevencijos sprendimus, kurie padeda apsaugoti svarbius dokumentus. Pavyzdžiui, galima nustatyti, kokie duomenys gali būti spausdinami, kuris darbuotojas gali tą daryti ir konkrečiai kuriuo spausdintuvu. Nustačius neleistiną atvejį, sistema fiksuoja incidento detales, įspėja vartotoją ir gali blokuoti spausdinimą“, – pasakoja D. Pelenis.

 

Dirbant su svarbiais dokumentais patariama naudoti ženklinimą vandens ženklais, skirstant duomenis į kategorijas, kad darbuotojai tinkamai įvertintų jų saugojimo svarbą . Taip pat rekomenduojama atlikti reguliarius spausdinimo auditus ir įvertinti, kokie duomenys yra spausdinami, ar tai daroma tikslingai. Pasak „Baltimax“ atstovo, itin svarbu apie galimas rizikas šviesti įmonių darbuotojus, nes jie yra pagrindinė grandis užtikrinant tinkamą duomenų apsaugą.

 

Šaltiniai: sprendimaiverslui.lt, baltimax.com

 

Įvertinkite straipsnį!
[Viso balsų: 0 Vidutinis įvertinimas: 0]

Komentarai